TIP na výlet: Soutok Labe s Jizerou. Lázně Toušeň a cyklostezka podél Labe

Vyrazit z Prahy k soutoku Labe s Jizerou na kole není příliš náročný cíl. Pokud budete jezdit oklikami, tak si si můžete udělat 70 kilometrové kolečko. Pokud budete chtít zamířit přímo k té nejlepší části, tedy cyklostezky podél Labe mezi Brandýsem nad Labem, Lázněmi Toušeň a Čelákovicemi, tak můžete i pár desítek kilometrů ušetřit – a užít si je spíše na skvělé cyklostezce podél Labe.

Konec Jizery najdete právě v Lázních Toušeň. Byl jsem se tam podívat na počátku května, cestou co vedla dost oklikou přes Úvaly do Čelákovic. Poté přes Lázně Toušeň, kde když už tam budete se vydejte k Labi dřív – tohle jsem absolvoval už někdy před pár týdny (na téhle mapičce je vidět jak se do Lázní Toušeň dá dost více přímo), takže jsem chtěl vědět jak jsou Čelákovice a Lázně Toušeň spojené jinudy.

2018-06-03 07_45_17-No vida. Nakonec jsem do Brandýsa dojel. Cesta podél Labe je nádherná. _ E-Bike .png

Jste u Labe, takže velké kopce neočekávejte, máte-li ještě dost energie, nedaleko je Lysá, třeba i Botanikus. Můžete také zkusit začít v Nymburce, odkud vlastně zmíněná cyklostezka podél řeky vede – tam se dá dorazit autem či vlakem a snadno si můžete udělat trochu jiné kolečko.

34301615_10156384268014931_6030057710475542528_n

Jizera, to by vás mohlo zajímat, pramení v Polsku a po více než 160 kilometrech končí právě v Labi.

Lázně Toušeň jsou slatinné lázně, založené v roce 1868 a léči se tam pohybový aparát. Takže si je také nezapomeňte prohlédnout a projet.

Brandýse nad Labem je zámek, dost často se tam dějí zajímavé akce. Okolo zámku potkáte rozsáhlé parkoviště a desítky motajících se aut hledajících kde zaparkovat.

 

Další aktuální články