Přeskočit na obsah

Na kole bez roušky? Hamáček uvádí že ano

Můžete vyrazit na kolo bez nasazené roušky? Pokud budete brát nařízené opatření doslovně a vážně, tak zcela určitě ne. A to i bez ohledu že jedete sami krajinou, široko daleko není ani noha a vy se zcela zbytečně dusíte a likvidujete roušku a přes zamlžené brýle zbytečně ohrožují vlastní zdraví. 

Riziko náhodného horlivce co vás bude chtít postihnout nesete jenom vy a těžko se budete mít čím bránit. Byť tedy můžete zkusit informace z Na kole s rouškou, nebo ne? Cyklisté řeší problémy s dýcháním, ministr Hamáček připouští výjimku a z Facebookové Stránky Kross Bikeranch Team (screenshot níže).

Pro iRozhlas.cz nakonec Jan Hamáček uvedl: 

Vždy, když jsem vysvětloval nařízení vlády, tak jsem apeloval na používání zdravého rozumu. Cílem nošení roušek je zabránit šíření viru ve formě kapének. Proto je jasné, že pokud jede někdo na kole sám v lese či na silnici a nemá roušku, nehrozí šíření infekce. A rozhodně na něj nebude číhat za stromem policie, aby ho pokutovala.

Budeme-li tedy používat zdravý rozum, tak roušku nezapomeňte vzít s sebou a pokud se pohybujete v obydlené zóně nebo někde kde se budete míjet s lidmi, tak si ji nezapomeňte nasadit. V přírodě či na silnici to ale nutné není. 

Ale to už Kolotipy.cz doporučovaly v Na kolo se zakrytými ústy a nosem. Výjimku cyklisté nemají Na kolo se zakrytými ústy a nosem. Výjimku cyklisté nemají