Páteční koktejl (10. března) : Koronavirus dopadá na všechno

Micromobility Industries si dalo práci s analýzou jak na tom v březnu 2020 byly aplikace pro půjčování koloběžek (Scooter App Report: March 2020).  České koloběžky tam nenajdete (stejně je jich tu jako šafránu), ale některé věci jsou zajímavé. Hlavně dopad koronaviru. 

Jedenáct důvodů proč jsou horská kola nejlepší způsob aktivit od Mountain Bike Rider.  Docela praktický seznam, který vás třeba předčí, že právě teď je dobré začít makat na fyzičce abyste v létě poprvé vyrazili do hor. Čtěte tady (angličtina, sorry jako). 

EBIKE FEST přesunut na červen a dopadne-li vše dobře, bude to jeden z mála cyklo festivalů v tomto roce (co přežije koronavirové řádění). Praha, Krč. 

New York konečně legalizoval elektrokoloběžky a (to hlavně) elektrokola.  Jakkoliv neuvěřitelné to zní, je zo pravda.  E-koloběžky jsou omezeny na 25 km/h, elektrokola na 32/40 km/h (používané hlavně pro doručování zboží) nebo v pedelec podobě.  Čtěte v Justice Delivered: E-Bikes Legalized Statewide In Budget Bill

Portland opustily e-koloběžky od Lime i Birdu. Pod dopadem koronavirové pandémie klesly jízdy až o desítky procent (anglicky)

Covid-19 vede v některých městech k přehodnocení dispozici autodopravy ve prospěch mikromobility. Viz například Streets for All v Los Angeles. 

Tento týden na Kolotipy.cz

Páteční koktejl bychom rádi vydali každý pátek. Obsahuje krátké zprávičky a informace, které se nestaly plnými články a nenajdete jetedy v zdejších novinkách ani v sekci věnované mikromobilitě. Bude si ho brzy možné objednat do vaší poštovní schránky, prozatím jede ve zkušebním článkovém provozu. Pokud máte sami něco zajímavého a chcete aby se to v Pátečním koktejlu objevilo, dejte vědět redakci. Klasicky na redakce@kolotipy.cz (zveřejnění není zaručeno).

 

Další aktuální články