Přeskočit na obsah

Koloběžky Lime se vracejí do Prahy (TZ)

  • Po přestávce během krize COVID-19 bude v Praze k dispozici počáteční flotila koloběžek Lime od 27. dubna, protože lidé se začínají vracet k běžným rutinám.
  • Lime bude i nadále spolupracovat s Magistrátem města Prahy na regulačním řešení, které upřednostňuje bezpečnost a dostupnost služby pro jezdce a již poskytl připomínky k novému memorandu.
  • Lime se zavazuje zvýšit hygienická opatření a bezpečnostní pokyny na ochranu jezdců a zaměstnanců.

27. duben, Praha– Lime, přední světový poskytovatel elektrických koloběžek, v Praze znovu zahajuje provoz poté, co česká vláda začala rušit opatření proti šíření COVID-19. Od dnešního dne zahájí společnost provoz a nabídne individuální mobilitu pro ty, kteří se pohybují po městě, a chtějí tak učinit bezpečným způsobem.

V polovině března Lime stáhl stejně jako v řadě měst v celé Evropě a Severní Americe celou flotilu v hlavním městě České republiky a dočasně pozastavil službu. Praha patří k prvním městům na světě, kde nyní začíná Lime opět fungovat. Další města budou následovat postupně.

„Elektrické koloběžky nabízejí alternativní dopravu pro ty, kteří chtějí cestovat sociálně vzdálenějším způsobem. Na základě našich současných zkušeností z jihokorejských měst, Soulu a Pusanu víme, že využití individuálních možností tohoto druhu mobility pomáhá při zploštění křivky nakažených COVID-19,“ říká Ondřej Široký, provozní ředitel Lime Czech Republic„Lime provozní zóna zůstane stejná, ale začínáme s menší flotilou, abychom lépe pochopili chování uživatelů v souvislosti s tím, jak se lidé po celém městě začnou vracet k běžným rutinám.“

Lime bude i nadále spolupracovat jak s městskými částmi, tak s městem na obecném regulačním řešení, které upřednostňuje bezpečnost a dostupnost služby pro jezdce. Tato individuální forma dopravy pomáhá v této důležité době zaplnit integrální mezeru v dopravě. Ondřej Široký pokračuje: „Pokud jde o stávající dohody, byl nám poskytnut návrh nového Memoranda o porozumění, ke kterému jsme již předložili naše komentáře a v současné době čekáme na reakci ze strany magistrátu. Kromě toho Lime navrhuje městu různé možnosti, jak přispívat k rozvoji cyklistické a parkovací infrastruktury v Praze, jako je například naše nabídka plateb za využití veřejného prostoru. Zároveň usilujeme o to stát se dlouhodobým a důvěryhodným partnerem pro město v oblasti mobility. Dále bychom v blízké budoucnosti chtěli implementovat „zpomalovací“ zóny v centru města a podpořit tak město v ochraně chodců v těchto exponovaných oblastech. Lime se těší na spolupráci s městem a městskými částmi na zlepšení bezpečnosti a dostupnosti mikromobility v Praze.“

Mikromobilita hraje rozhodující roli při bezproblémovém pohybu lidí ve městech a při této příležitosti poskytujeme novým uživatelům aplikace Lime v Praze kód pro bezplatnou jízdu do 85 CZK (15 minut). Chcete-li využít této nabídky, zadejte do aplikace v sekci Peněženka-Promo jednoduše následující kód: BEZPECNADOPRAVA, který lze použít do konce května.

Bezpečnost jezdců a zaměstnanců Lime je nejvyšší prioritou a budou provedena následující nová opatření:

Posilují se hygienická opatření

Přestože riziko přenosu infekce COVID-19 přes objekty a povrchy je velmi nízké, Lime zintenzivnil všechna hygienická opatření na ochranu jezdců i personálu. Vylepšili jsme naše metody čištění a zvýšili frekvenci čištění a dezinfekce našich koloběžek. Čistíme všechny části koloběžky, kterých se lidé dotýkají, a používáme pouze produkty doporučené Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), které byly schváleny pro použití proti koronaviru. Ondřej Široký pokračuje: „Každý, kdo se cítí nejistě nebo má obavy, může před zapůjčením použít jednorázové rukavice nebo si dezinfikovat řídítka. Jako vždy, když přijdete do styku s povrchy ve veřejných prostorách, umývejte si často a důkladně ruce, dezinfikujte je a dodržujte pokyny v oblasti veřejného zdraví. “

Kampaň pro vzdělávání jezdců

Lime poskytne informace v aplikaci o tom, jak co nejlépe postupovat v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví, například:

  • Buďte obezřetní – zkontrolujte koloběžku a ujistěte se, že kola, brzdy, plyn, světla a rám jsou v dobrém provozním stavu. Tutoriál naleznete na adrese: https://safety.li.me/ 
  • Ruce – umyjte si ruce nebo použijte ruční dezinfekční prostředek, který obsahuje nejméně 60% alkoholu, když dorazíte na místo určení. Pokud je to možné, používejte rukavice.
  • Jezděte jednotlivě pro bezpečnost a sociální distancování; udržujte vzdálenost od ostatních nejméně 2 metry.
  • Identifikujte nejbezpečnější způsob, jak se pohybovat, pamatujte na chodce a vozidla, a buďte si vědomi semaforů a dopravních značek.
  • Ostražitost – zůstaňte ve střehu a všímejte si potenciálních nebezpečí na silnici a ve svém okolí.

O společnosti Lime:

Lime je součástí městského života v Evropě. Od Paříže, přes Vídeň, Berlín a Prahu až po Budapešť způsobuje revoluci v městské přepravě a díky udržitelným prostředkům přepravy sbližuje lidi s jejich okolím. Společnost úzce spolupracuje s komunitami i zástupci měst v Evropě, aby vytvořila novou kulturu sdílené přepravy a poskytla řešení pro výzvy spojené se životem ve městě. Lime je aktivní již ve více než 50 městech, ve 20 evropských zemích a globálně společnost přináší chytrou mobilitu do více než 120 měst napříč 5 kontinenty. Uživatelé Limu mají aktuálně na kontě více něž 130 milionů jízd.

Více na www.li.me