Páteční koktejl (8. května): Elektrokola co už ani jako kola nevypadají

Meziroční růst prodeje elektrokol o 25 procent zmiňuje v Češi se chystají na dovolenou. Z obchodů mizí bazény, grily i spacáky Jakub Ditrich  z ekolo.cz 

Zrychlená mobilita hlavně vedla k tomu, že každý cestuje dále aby dosáhl na ty samé aktivitytweetuje @fietsprofessor a upozorňuje na zajímavý článek v holandštině.  Tohle hodně platí i pro elektrokola. A k onomu článku patří zajímavá vizualizace. 

Yunqi – sdílený e-bike, který lze ovládat hlasem který na pohled vypadá možná spíše jako malý moped. Made in Hellobike.
 
A Lapierre E-Sensium 500 v dlouhé recenzi na Electric Bike Action. Elektrokolo u kterého skoro nepoznáte, že je elektrické. 
 

Ondřej Neff si koupil v Ekolo.cz elektrokolo. V Ondřej Neff: Velký Bratr po čtvrt roce se podivuje tomu, že chvíli poté se jeho ženě začaly objevovat reklamy na elektrokola. Vcelku by se dalo sázet na vyhledávání nebo geolokaci. 

Letošní boom cyklostezek v Praze popisuje Čistou stopou Prahu.  Dokončení podjezdu pod Čuprovou a několik dalších nových stezek nebo prodloužení stávajících. Celkem deset míst.

Dá se tomu ještě říkat kolo? :) :) ANNOBIKE Comes With Powerful Bafang Engine And 9 Pedal Mode, Can Run 32Km/h

V Nizozemí vybudovali cyklostezku z použitého toaletního papíru. Není divu, 180 tisíc tun toaletního papíru ročně je docela velké množství. 

Pokud po pěší turistické stezce pojedete na kole, překonáte jeden ohradník a pak si pořídíte zlomeniny u dalšího co je označen, tak se u soudu nedomáhejte náhrady škody kvůli nárazu na „neviditelný“ ohradník. Více v Cyklista narazil do údajně neviditelného ohradníku, zemědělec zůstal bez viny

An old solution to new challenges: The rebirth of the cargo bike si všímá rostoucího využívání nákladních kol. Více a vice v elektro podobě. 

Čtení odjinud

Tento týden na Kolotipy.cz

Páteční koktejl vychází každý pátek. Obsahuje krátké zprávičky a informace, které se nestaly plnými články a nenajdete je tedy v zdejších novinkách ani v sekci věnované mikromobilitě. Bude si ho brzy možné objednat do vaší poštovní schránky, prozatím jede ve zkušebním článkovém provozu. Pokud máte sami něco zajímavého a chcete aby se to v Pátečním koktejlu objevilo, dejte vědět redakci na redakce@kolotipy.cz (zveřejnění není zaručeno).

 

Další aktuální články