Páteční koktejl (15. května): Nafukovací elektrokolo. Ládínek by měl radost.

Přehled nejlepších elektro-koloběžek roku 2020 nabízí Electric Scooter Guide v Best Electric Scotters of 2020: According to data. Pro český trh částečně využitelné. Cenově od 299 do 3799 USD.  A ano, čím dražší, tím lepší hodnocení. 

Už je to tu zase, do Krkonoš nebudou smět rychlá elektrokola. Jak to asi poznají, že si někdo přečipoval kolo? 

Muž jel z Hranic na elektrokole se 3 promile, skončil v nemocnici a nedá se na to nepodívat jako na pozitivní zprávu. Už i takové to pijácké popojíždění na Moravě probíhá na elektrokolech. 

Květnová výzva Do Práce na kole se více otevřela zájemcům a hlásí 15 183 účastníků. 

Platit lidem za to aby místo autem jezdili na kole? Možná to není až tak špatný nápad.  Via MOVE ON: What if we paid people to cycle instead of drive?

Rozhovor s novým CEO Lime řeší Uber, pohlcení Jump a to jak budou sdílené e-koloběžky vypadat v době post-koronavirové.  Je to zajímavější o to, že se objevují hlasy, že sdílené koloběžky nemají budoucnost.  Asi by se mělo dodat, že i před koronavirem to měly nahnuté.

Nafukovací elektrokolo? Poimo tedy moc jako kolo nevypadá, ale když k tomu přidají to „elektrokolo“ tak to vypadá hned lépe. Více v Inflatable E-Bike Fits in a Backpack

V Itálii chtějí rozdávat peníze lidem na nákup nového kola, skútru či koloběžky v rámci boje proti pandemii.  

Čtení odjinud

Tento týden na Kolotipy.cz

Páteční koktejl vychází každý pátek. Obsahuje krátké zprávičky a informace, které se nestaly plnými články a nenajdete je tedy v zdejších novinkách ani v sekci věnované mikromobilitě. Bude si ho brzy možné objednat do vaší poštovní schránky, prozatím jede ve zkušebním článkovém provozu. Pokud máte sami něco zajímavého a chcete aby se to v Pátečním koktejlu objevilo, dejte vědět redakci na redakce@kolotipy.cz (zveřejnění není zaručeno).

 

Další aktuální články