Páteční koktejl (22. května): Svět se mění, jen Česko zůstává stát.

Virová cyklorevoluce. Města vyrazila do boje proti autům, Praha jde podobnou cestou píše se na Aktuálně. Ano, v Praze je to s podporu kol lepší, ale žádná cyklorevoluce se v Praze nekoná. V porovnání se zahraničím nula, nic. 

Na Kolotipy.cz se nám poněkud rozrůstá Katalog. To kdybyste se chtěli podívat a případně měli zájem o zápis. Ten není zdarma a je spojený s možností PR článků a dalších věcí až do konce roku 2020. 

Čistou stopou Prahou přináší extrémně užitečný přehled Rekreační vlaky a cyklobus letos poprvé v akci. Týká se území Prahy a Středočeského kraje. Novinkou je cyklobus mezi Dobřichovicemi a Kytínem. 

Vydáte-li se zkoumat fotografie v For the Love of Trails: Mattias Fredriksson tak velmi rychle pochopíte proč lidé tolik milují trail. 

Města se mění s tím jak raketově stoupá prodej elektrokol. Návrat k městu ovládanému automobily po ústupu pandemie je nepřijatelné. Ve svět běžné titulky v médiích i řada viditelných aktivit. Jen v Česku nějak nic.  Via CITIES ARE TRANSFORMING AS ELECTRIC BIKE SALES SKYROCKET

V USA raketově roste zájem o kola a je jich nedostatek, v Česku jde ovšem jen o mírné zvýšení zájmu.  Brát Na nové kolo si počkáte. Díly z dovozu došly, výroba se zasekla až tak vážně prostě nemůžete.  

Nový cyklistický most v Nizozemí. Osazování v živém přenosu na YouTube.  Cuijk a vede přes Mázu.  Pár fotek zde na Twitteru.

Jak se asi jezdí na takto upraveném kole? 

Michal Kosík a Dan Bařák vyrazili do kanadského Whistleru prověřit místní traily a z celého tripu vznikl krátký snímek, který je plný nespoutané kanadské přírody a pořádného bikingu. Čtěte v Proti handicapu – premiéra dokumentu (ČT sport 31.5.)

Nabíjecí stojan pro elektrokola před Flemish Cafe v Nizozemí. Financování v rámci EU projektu. Co Česko? 

Čtrnáct milionů Britů je připraveno začít používat kola a pro Velkou Británii by to mohlo znamenat revoluci v dopravě. Alespoň to uvádí British Cycling a souvisí to i s plánem investic do aktivní dopravy ve výši 2.42 milion dolarů. Podrobnosti ve Fourteen million Britons ready to get on their bikes

Elekrokola ujídají z trhu kol více a více. Není to první zpráva tohoto druhu.  Via E-bikes are eating the bike market

Čtení odjinud

Tento týden na Kolotipy.cz

Páteční koktejl vychází každý pátek. Obsahuje krátké zprávičky a informace, které se nestaly plnými články a nenajdete je tedy v zdejších novinkách ani v sekci věnované mikromobilitě. Bude si ho brzy možné objednat do vaší poštovní schránky, prozatím jede ve zkušebním článkovém provozu. Pokud máte sami něco zajímavého a chcete aby se to v Pátečním koktejlu objevilo, dejte vědět redakci na redakce@kolotipy.cz (zveřejnění není zaručeno).

 

Další aktuální články