Přeskočit na obsah

POZVÁNKA: Ebike Fest v Praze už 13. a 14. června 2020

Dejte si do kalendářů 13. a 14. červen (víkend) a přichystejte se na skutečnou venkovní akci kde si budete moci vyzkoušet desítky modelů elektrokol na bezpečné testovací dráze v areálů prodejny Ekolo.cz v náročnější lesní trailové podobě v nedalekém Krčském lese za doprovodu zkušených jezdců.

Festival nejlepších elektrokol, jak tuto akci přezdívá pořadatel Jakub Ditrich z Ekolo.cz, byl původně odložen kvůli opatřením souvisejícím s koronavirem ale už v polovině června se tak stane jednou z prvních (a letos jednou z mála) venkovních akcí pro cyklisty, kolaře i každého, kdo by chtěl zjistit jaké to je s těmi elektrokoly a coby si mohl (či měl) pořídit.

Na místě najdete před dvě desítky modelů elektrokol, dvojici testovacích trailů (pro MTB a pro Trek) a jednu pro běžné městské ježdění. Zajímavé bude i představení nákladních elektrokol. 

Kolotipy.cz byly na Ebike Festu v roce 2019 a musí dodat, že to byla fantastická akce (navíc za fantastického počasí).

Kdy, kde, jak

Třetí ročník Ebike Fest 2020 se uskuteční v Praze Krči přímo u prodejny Ekolo.cz  (Pod Višňovkou 29, Praha 4) v termínu 13. – 14. června 2020. V sobotu 13.6. se festivalová recepce otevítrá v 10:00 a poslední testy začínají v 18:30 a v neděli 14.6. Začínáme v 10:00 a poslední testery v 16:30.

Účastníci se mohou  zaregistrovat a dostat se tak do slosování o 40 poukazů v hodnotě 2 500 Kč na slevu na libovolné elektrokolo s pohonem BAFANG.  Vstup na EBIKE FEST 2020 je pro návštěvníky zdarma. Testování elektrokol pouze po registraci a je určeno pouze pro starší 18 let s platným průkazem totožnosti. 

Testovací dráhy

Pro testování terénních elektrokol jsou připravené dvě dráhy: pro Pevné Hardtail eMTB a pro Celo-odpružené FS eMTB. Testování bude probíhat se zkušeným bajkerem na  single-trailech v Krčském lese, který sousedí s místem konání akce. Vyrážet bude vždy skupina  maximálně 5 jezdců.

Pro detailní vyzkoušení a otestování cestovních, trekingových a nízko-nástupových (městských) elektrokol bude vytyčena vnitřní testovací dráha (bez auto-provozu) v chráněném areálu o délce cca 800 metrů, která nabídne různé povrchy a dostatečné převýšení.

Právě test elektrokol v reálných podmínkách je unikátní výhodou Ebike Festu pro každého, kdo o elektro-kole uvažuje, ale potřebuje si srovnat plusy a mínusy mnoha různých pohonů a typů.

Nákladní elektrokola

Poprvé budou na Ebike Festu veřejnosti ve větší míře představena nákladní elektrokola, která jsou dokonalým řešením pro městskou logistiku. K prohlédnutí a případně otestování bude zhruba 14 různých modelů od 8 značek. 

V pátek 12. 6. od 14:00 organizuje pořadatel Ebike Festu, společnost ekolo.cz, také odborné setkání o Cargo elektro mobilitě. Více informací o této akci na www.cargobike.live.

Ebike Fest najdete na www.ebikefest.cz  připadně na Facebooku v události EBIKE FEST 2020 – Testival všech elektrokol