Přeskočit na obsah

Bolt v Paříži spouští sdílení elektrických kol (TZ)

Přepravní aplikace Bolt od dnešního dne spouští službu na sdílení elektrických kol. Jako první budou kola dostupná v Paříži. Během tohoto roku je plánováno jejich spuštění v dalších evropských městech. Bolt je první evropskou přepravní platformou, které se podařilo do jedné aplikace spojit elektrická kola, koloběžky a přepravu auty.

Sdílení elektrických kol přispívá k naplňování environmentálního programu společnosti nazvaného Green Plan. Jeho prostřednictvím se Bolt zavázal ke snížení vlastní uhlíkové stopy zařazením více sdílených a elektricky poháněných vozidel do platformy. K cílům vytýčeným v Green Plan patří kompenzace emisí z provozu v Evropě o nejméně pět miliónů tun do roku 2025 a také omezení emisí díky zařazení dalších ekologických možností přepravy pro cestující.

“V Boltu budujeme nejlepší způsob pro dopravu ve městě. Naším cílem je zajistit, aby přeprava byla dostupná, pohodlná a také dlouhodobě udržitelná z hlediska životního prostředí. Díky tomu, že jsme v rámci jedné aplikace schopní nabídnout více možností přepravy, můžeme pracovat na tom, abychom některé krátké cesty autem nahradili jízdou na kole nebo koloběžce, což se pozitivně projeví na životním prostředí,” říká Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední a východní Evropu.

“Naše nová služba na sdílení elektrických kol pomůže naplnit poptávku po lehkých a ekologických dopravních prostředcích, které jsou čím dál tím populárnější, což souvisí s tím, jak se opatření proti koronaviru v evropských městech postupně uvolňují. Jsme přesvědčeni, že řešení z oblasti mikromobility by měla být dostupná a levná. To platí ještě více v současné době. Díky naší firemní kultuře, která je zaměřena na efektivitu a také synergiím mezi našimi jednotlivými službami jsme schopni nabídnout nejnižší cenu za individuální přepravu na trhu. To samé platí i pro službu sdílení kol v Paříži,” dodává Sysel.

Aby mohli lidé využívat službu na sdílení kol, budou muset v aplikaci přepnout mezi přepravou auty a na elektrických kolech. Kolo odemknou pomocí naskenování QR kódu, který je na nich umístěný. Na konci jízdy je potřeba kolo zaparkovat v jedné z určených zón, které jsou zobrazeny v aplikaci. V ní si také uživatelé mohou přečíst užitečné tipy týkající se bezpečné jízdy, místně platných dopravních předpisů a také doporučení, která jsou v platnosti v souvislosti s aktuální zdravotní situací.

Na začátku tohoto roku Bolt představil vlastní, na zakázku postavenou elektrickou koloběžku, která je z 90 % tvořena z hliníku a dalších recyklovatelných materiálů. Díky modulárnímu designu je tento model elektrické koloběžky v porovnání s jejími konkurenty nejlépe opravitelný. Její životnost je odhadována na 36 měsíců. Elektrická koloběžka od Boltu je nejlehčím modelem používaným pro sdílení. Díky tomu je její uhlíková stopa výrazně menší.

Bolt v současné době nabízí službu na sdílení elektrických koloběžek v 21 městech na Slovensku, v Polsku, Norsku, Švédsku, Portugalsku, Španělsku, Estonsku, Lotyšsku a Litvě.

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejíž misí je přispívat k vytvoření jednodušší, rychlejší a spolehlivější přepravy ve městech. Bolt nabízí jak přepravu auty, tak službu na doručování jídla a také řešení z oblasti mikromobility.

Bolt byl založen v roce 2013 Markusem Villigem. Je jednou z nejrychleji rostoucích přepravních platforem v Evropě a Africe. Mezi její investory se řadí Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladatel TransferWise Taavet Hinrikus.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích po celém světě. Více se dozvíte na www.bolt.eu.