Páteční koktejl (17. července):

Česko_________

Strašit před cyklisty je poslední měsíce v médiích móda. V Přibývá opilých cyklistů samozřejmě nechybí ani tolik potřebné elektrokolo.  Proti těm je potřeba bojovat všemi prostředky. Otázkou u této zprávy zůstává jak je to vlastně s růstem opilých cyklistů v poměru s celkovým růstem ježdění na kole.  Je to skutečně růst? 

To je ale velmi odvážný titulek. Zejména v současné době. Máme to začít brát jako Cyclist Lives Matter? CLM?  KOMENTÁŘ: Chceme metr a půl. Černoši silničního provozu se hlásí o prostor 

V Brně mají 5.5 km cyklostezek a jsou navíc roztříštěné. V Praze jsme na tom lépe, ale roztříštěnost je běžná a neuvěřitelná. 

Poměr zaviněných dopravních nehod cyklistů. Včetně připomenutí od AutoMat, jestli by BESIP nechtěl opravit jejich zavádějící infografiku. Což nepřekvapí, stačí se podívat do Šef Besipu: Elektrokola jsou v provozu výrazně nebezpečnější pro představu. 

Pracovní verze nového memoranda o bikesharingu? Nejzábavnější je ta představa o omezení rychlosti na 6 km/h vyžadující automatické zpomalení. Tak určitě.  Podrobnosti v Regulace bikesharingu dle Prahy: 1000 korun za každou koloběžku, pokuty jezdcům za špatné parkování, omezení rychlosti až na 6 km/h nebo konec křiklavých barev v ulicích

Milá změna Pod Krejcárkem propojující A25 s Pražačkou. Už použitelné, za poslední týdny několikrát vyzkoušeno. 

Svět_________

Celkový počet společnosti spojených s  mikromobilitou v Číně je 192 tisíc. 18 tisíc se jich registrovalo v první polovině 2020. Elektrickým autům se věnuje zhruba 400 firem. Via @asymco.

Počítadlo cyklistů co má Twitter účet. @RivoliBot

Vyrazit v zimě na bikepacking? Podle Fully Loaded: Thriving in the Cold to je skvělý nápad. Skvělé fotky! 

Některé věci nemusíte zkoušet. Někdo méně rozumově zdatný je vyzkoušel za vás

V Londýně se chystají proměnit parkovací místa pro auta na „ohradníky“ pro cyklisty. Všude to jde, jen v Česku pořád nic. Via City Of London To Convert Car Parking Bays Into Bicycle Corrals

Poslanci Evropského Parlamentu a Olivér Kozàk chtějí aby Evropský Parlament dal prioritu používání kol pro přesuny mezi EU institucemi. Viz MEPs call on the European Parliament to prioritise the use of the bicycle to move between EU institutions

Swapfiets míří z Nizozemí do Londýna, Milána a Paříže. Sdílená kola nabízí formou předplatného. Proto mu také říkají Netflix of Bikes.

Čtení odjinud_________

Tento týden na Kolotipy.cz_________

Páteční koktejl vychází každý pátek. Obsahuje krátké zprávičky a informace, které se nestaly plnými články a nenajdete je tedy v zdejších novinkách ani v sekci věnované mikromobilitě. Bude si ho brzy možné objednat do vaší poštovní schránky, prozatím jede ve zkušebním článkovém provozu. Pokud máte sami něco zajímavého a chcete aby se to v Pátečním koktejlu objevilo, dejte vědět redakci na redakce@kolotipy.cz (zveřejnění není zaručeno).

 

Další aktuální články