Přeskočit na obsah

Cyklomaraton pomůže moravskotřebovskému chlapci s těžkým postižením (TZ)

V Praze, dne 22. července 2020 – V sobotu 25. července odstartuje již 16. ročník Amper Moravskotřebovského cyklomaratonu, cyklistického závodu horských kol všech výkonnostních úrovní v Moravské Třebové a jejím okolí. Výtěžek bude prostřednictvím Nadačního fondu manželů Pokorných věnován rodině chlapce s Goldenharovým syndromem.

Cyklomaraton odstartuje v 9 hodin dopoledne u fotbalového hřiště TJ Slovan a pojede se o třech délkách – 60, 40 a 20 kilometrů. Prvé dvě trasy po osmi věkových kategoriích, nejkratší rodinná trasa pak bez ohledu na věk a také na pořadí jezdců. Tváří letošního ročníku je jedna z legend české cyklistiky Emil Hekele, uřadující mistr ČR v cyklokrosu. „Funkci ambasadora závodu jsem přijal s velkou radostí. Zdejší terény na silnici i v lese mám moc rád a často na Moravskotřebovsku trénuji. Ostatně jsem rodákem z nedalekých Loštic a nyní bydlím poblíž Svitav,“ vysvětluje Emil Hekele.

Akce se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a jejím generálním partnerem je společnost Amper Savings, která se věnuje instalaci moderních úsporných technologií pro vytápění, chlazení a osvětlení objektů. „Z každého vybraného startovného půjde 50 korun Nadačnímu fondu manželů Pokorných, kteří pomáhají postiženým dětem,“ vysvětluje Jan Palaščák, šéf skupiny Amper, jíž je Amper Savings součástí. „Celkovou částku zdvojnásobíme a prostřednictvím nadačního fondu bude věnována Vojtíškovi Vackovi z Moravské Třebové, který trpí Goldenharovým syndromem. Narodil se bez pravého ucha, má obrnu na lícním nervu, asymetrii obličeje a deformovanou páteř.“

Zapsat se na startovní listinu je možné i v den závodu. 

Více informací najdete také na webu Amper Moravskotřebovského cyklomaratonu.