Přeskočit na obsah

Přeprava ve městech bude ještě dostupnější díky novému předplatnému na Bolt koloběžky (TZ)

Přední evropská přepravní platforma Bolt spouští předplatné na své koloběžky. Díky němu mohou uživatelé získat přístup ke koloběžkám na dobu jednoho dne, týdne nebo měsíce a to za fixní cenu. V České republice bude tato služba dostupná v Olomouci, kde jsou koloběžky v provozu od začátku července.

“V Boltu věříme, že mikromobilita je skvělým doplňkem k přepravě auty objednávané přes naši aplikaci. Naši uživatelé už jako alternativu k jízdám autem po městě na krátké trasy využívají koloběžky od Boltu. Díky tomu přispívají k ochraně životního prostředí. Naším cílem je mikromobilitu ještě více zpřístupnit. Chceme naše uživatele ještě více motivovat k tomu, aby přestali jezdit auty a pravidelně začali využívat ekologičtější formy dopravy,” říká Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední a východní Evropu.

Uživatelé si mohou vybrat ze tří druhů předplatného – denní, týdenní nebo měsíční. Denní neomezené předplatné stojí 399 Kč. Týdenní předplatné jim umožní jezdit po dobu 30 minut denně za cenu 319 Kč za týden. Za měsíční předplatné jezdci zaplatí 749 Kč a mohou koloběžky používat 30 minut denně. Ti, kteří nemají zaplacené předplatné, mohou koloběžku od Boltu používat za běžnou cenu 4 Kč za minutu. Pokud jízda trvá déle než pět minut, za každou další minutu zaplatí 3 Kč.

Předplatné si budou moci zakoupit majitelé mobilních telefonů s operačním systémem iOS. Také uživatelé, kteří mají telefony s operačním systémem Android, budou moci tuto službu již brzy začít využívat.

V průběhu července Bolt zavedl nový model výpočtu ceny za půjčení koloběžky. Jezdci již nemusí platit za její odemknutí. Minutová sazba za její využití klesá čím jízda trvá déle.

Služba sdílených elektrických koloběžek přispívá k naplňování environmentálního programu společnosti nazvaného Green Plan. Jeho cílem je snižovat množství emisí tím, že budou do platformy přidány další ekologické formy dopravy, ze kterých si budou moci cestující vybírat.

Koloběžky od Boltu jsou v současné chvíli dostupné vedle České republiky a Slovenska také v Portugalsku, Španělsku, Švédsku, Norsku, Rumunsku, Polsku, Estonsku, Lotyšsku a Litvě.

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků.

Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.