Páteční koktejl (7. srpna): Jágr to schytal a jak je to s elektrokoly a životním prostředím.

První srpnový týden, polovina prázdnin za námi, ale léto stále před námi.  Ač ještě před pár týdny meteorologové psali něco o tom jak toto léto nebude horké není tomu tak. Dorazily „přestřicítky“ a mají být ještě minimálně dalších sedm dní. Páteční koktejl ale ven půjde, byť s omluvou za to, že tento týden toho na KoloTipy.cz moc nevyšlo.  Pro kupu práce a nějaké jiné komplikace se nepodařilo, ale „koktejlová“ nabídka špatná není. Tak si ji užijte.  

Česko_________

Kampaň na elektrokola Crussis vstupuje do další fáze.  Mrkněte do Satoranský se pustil do Jágra: Hraješ si na dříče a jezdíš na elektrokole! Zklamal jsi mě!. A pozor, je to Expres.cz, takže poněkud bulvář. 

Canyon Spectral:ON CF 9.0 otestováno ElectricBikeAction.cz. Kolo za skoro 200 tisíc korun, jen aby bylo jasno než začnete číst. 

U pramene Vltavy je to samé kolo. 

Dobré vědět: Cyklostezky v Brdech budou mít od půlky srpna nové značení.

Agresivní bicyklismus nebo nesmyslná bicyklofobie? (reakce na Viléma Baráka) je další z příspěvků na téma 1.5 metrového odstupu při předjíždění. 

Svět_________

Giant, taiwanský výrobce kol, uvádí, že hrubá marže na elektrokolech je okolo 25 %, mírně nad 21 % u klasických.  Via The pandemic is giving e-bikes a boost

Tři nová skládací elektrokola od Ducati. Mrkněte do Ducati unveils three new models of foldable electric bikes in different versions for driving in urban and off-road terrain.

Disrupting the car (PDF) je užitečná prezentace týkající se mikromobility.  Data se pochopitelně netýkají ani Evropy, ani Česka. 

A co si vy balíte na dlouhé cesty? Mrkněte do Check Out What These Cyclists Packed for a Long-Distance Bike Trip a zkuste si představit jak to zabalit a nabalit na kolo. 

Jsou elektrokola dobrá pro životní prostředí? Na otázku asi jednoduchá odpověď není, byť určitě jsou šetrnější/ohleduplnější než automobilová doprava. Aby se na to dalo odpovědět opravdu důkladně, bylo by nutné velmi dobře spočítat řadu věcí. Jakých? Třeba ty popsané v Are Electric Bikes Good for the Environment? A Closer Look

Čtení odjinud_________

Tento týden na Kolotipy.cz_________

Páteční koktejl vychází každý pátek. Obsahuje krátké zprávičky a informace, které se nestaly plnými články a nenajdete je tedy v zdejších novinkách ani v sekci věnované mikromobilitě. Bude si ho brzy možné objednat do vaší poštovní schránky, prozatím jede ve zkušebním článkovém provozu. Pokud máte sami něco zajímavého a chcete aby se to v Pátečním koktejlu objevilo, dejte vědět redakci na redakce@kolotipy.cz (zveřejnění není zaručeno).

 

Další aktuální články