Páteční koktejl (14. srpna): Jágr jede, pivní kola se možná vrátí a elektromotorka není elektrokolo

 

Česko & Slovensko

Rozhovor s Romanem Syslem o e-koloběžkách, které Bolt spustil na Slovensku najdete v Šéf Boltu: Ľudia sa kolobežky len učia používať a niekedy sa správajú ako malé deti

Další pokračování tématu Jágr a elektrokolo najdete ve Vůle? Mám elektrokolo, ty vole, bavil Jágr reakcí na Satoranského

Krádež jízdního kola co naštěstí nevyšla.  Mějte pořádné zámky, vážně. 

Specialized a jejich nový e-MTB Turbo Levo SL a fotky z jejich Twitteru.

Hezké čtení v Jana Trávníčková: Díky cyklistice propojuji ženy, které by se jinak nesetkaly

Sliby dotací na elektrokola součástí voleb v Pardubickém kraji? To bude stejné jako když stejný politik sliboval 500 Kč za to, že zvítězí ve volbách. A těch věcí u kterých se objevil je daleko více. Nově tedy slibuje za zvolení 4 000 Kč na elektrokolo. Peníze na to, samozřejmě, nemá. Via Lídr ANO slibuje dotace na elektrokola. Bohapustý populismus, říkají soupeři

Pivní kola opět zpět v Praze? Zákaz skončil, což se dost těžko chápe. Ještě hůř se ale chápe, že téhle zhůvěřilosti se říká kolo …. 

Mikromobilita a přínosy? Najdou se i zásadní negativa, jako třeba to, že stovky sdílených aut a skútrů parkují po Praze. Navíc zdarma či za pakatel. 

Svět_________

Micromobility Landscape se dočkalo verze 2.1. Vizualizace hráčů v mikromobilitě je v novější verzi o čtvrtinu rozsáhlejší.  

V USA brzy skončí u elektrokol výjimka z 25 % zdanění čínských výrobků. Součást obchodní války mezi Čínou a USA. Pokud nebude prodloužena, dá se očekávat zdražení. 

Když to jde v Dubai, nemohlo by to jít i v Česku? 

Velká Británie bude mít přímo vládní agenturu zaměřeno na jízdu na kole a chůzi. U země známé švihlou chůzi to nemůže překvapit. 

Zajímavé vlákno s pohledem do historie využití kol coby nástrojů. 

Přehled nejlepších aplikací pro plánování cyklojízd je zajímavý tím, kolik jich je. Háček to má samozřejmě v tom, že ne všechny budou dobře fungovat v Česku. Ty co fungují v Česku můžete najít v Jaké mapy na Internetu či v mobilu jsou specializované pro cyklisty? Tipy na cyklomapy

Gigantická americká auta nepatří na ulice budoucnosti píše Bloomberg a všímá si stoupající obliby SUV v USA.  Pozornost ale také věnuje novým ohleduplnějším způsobům přepravy.  Otázkou je, proč zrovna miniaturním japonským autům místo mikromobility. Byť, nutno dodat, hovoří také o elektrických (mini) automobilech, jako je například Citroen Ami.

Není on s tím kolem srostlý? 

Bond Mobility koupili Roll2Go.

Strašení elektrokoly je módní i mimo Česko. Simon Cowell se měl zranit při pádu z elektrokola. Skutečnost je ale ta, že nezvládl motorku. 

Nejdelší cyklostezka v Evropě by měla být v Turecku.

Čtení odjinud_________

Tento týden na Kolotipy.cz_________

Páteční koktejl vychází každý pátek. Obsahuje krátké zprávičky a informace, které se nestaly plnými články a nenajdete je tedy v zdejších novinkách ani v sekci věnované mikromobilitě. Bude si ho brzy možné objednat do vaší poštovní schránky, prozatím jede ve zkušebním článkovém provozu. Pokud máte sami něco zajímavého a chcete aby se to v Pátečním koktejlu objevilo, dejte vědět redakci na redakce@kolotipy.cz (zveřejnění není zaručeno).

 

Další aktuální články