Páteční koktejl (4. září): Do práce a do školy na kole? Ne tak rychle

Ve světě (a hlavně na sociálních sítích) se řešilo téma do školy na kole. Něco co souvisí i s tématem do práce na kole a hlavně to, kde to kolo v práci či škole nechat. Není to tak jednoduché jak naznačuje jeden čerstvý výzkum. O bezpečné cestě raději ani nemluvit. Zlaté Nizozemí…. 

Česko & Slovensko

Osm dní na cestu okolo Česka i Slovenska. Denně i přes 600 kilometrů, celkem 3 540 kilometrů, 35 tisíc nastoupaných výškových metrů. Spánek hodina a dvacet minut, průměrná rychlost 18.5 km/h. 

Důvodů pro jízdu do školy se najde určitě více než devět. Ale projděte si alespoň těch 9 důvodů, proč jet do školy na kole. A pak to zkuste, než začne zima a bude to komplikovanější. 

Koloběžky Lime končí v Praze na dně Vltavy. Ony tam končí běžně sdílená kola i koloběžky.  a nejenom na dně Vltavy.   

Cykloshromáždění & cyklojízda v Plzni. Veselá a spořádaná akce, která má za cíl ukázat kolo jako plnohodnotný dopravní prostředek. Úterý 22.9. v 17h od Andělíčka.

SUPER(E)BIKE – CUSTOM „HAND MADE“ nabízí fotografický pohled na opravdu poctivě ručně vyrobené elektrokol. Nádherný kousek. 

Svět_________

O nákladních kolech toho budeme zjevně slyšet ještě hodně. Jsou na vzestupu zájmu médií. CNN: ‚The Swiss Army knife of bikes:‘ How cargo bikes went from novelty to practicality

Zahraniční média jedou i téma „e-cyklisti jezdí dál a častěji než klasičtí„. Nic co by e-cyklisté nevěděli už několik let. Dojezd je běžně dvojnásobný a radost až desetinásobná. 

Jak z města odstranit kola a dát prostor lidem a kolům? Mrkněte na příběh belgického Gentu. 

 

Nákladní kola vezoucí stovky kilo? Co takhle nějaký ten bezpečnostní standard? Čtěte Cargo e-bikes carrying 100s of kilos? There’s a new safety standard for that!

 
 
 

Čtení odjinud_________

Tento týden na Kolotipy.cz_________

Páteční koktejl vychází každý pátek. Obsahuje krátké zprávičky a informace, které se nestaly plnými články a nenajdete je tedy v zdejších novinkách ani v sekci věnované mikromobilitě. Bude si ho brzy možné objednat do vaší poštovní schránky, prozatím jede ve zkušebním článkovém provozu. Pokud máte sami něco zajímavého a chcete aby se to v Pátečním koktejlu objevilo, dejte vědět redakci na redakce@kolotipy.cz (zveřejnění není zaručeno).

 

Další aktuální články