Páteční koktejl (25. září): Venku to vypadá jako konec sezóny ….

… ale ono se určitě ještě  hezké počasí vrátí a užijeme si Babí léto. Bohužel komplikované koronavirovým nadělením. Na kole jak známo už od jara ale koronavirus nechytíte, takže nezbývá doufat, že plukovník Prymula nemá averzi ke kolům ve stejné míře jako ji má vůči restauracím. 

Česko & Slovensko

Rekola přechází na digitální zámky typu „podkova“. Rychlejší odemčení (QR kód na košíku a dojde k odemčení) i zamčení. Stejný systém používá Nextbike. Dobrá otázka ovšem je, zda to nepovede k odkládání kol prakticky kdekoliv. Via Rekola v Praze získávají digitální zámky

Nová cyklostezka spojuje Dolní Břežany a Cholupice.  1.2 km dlouhá, asfalt, smíšený provoz. 

Cargo kola (nákladní elektrokola) mají v Praze zelenou. Už v říjnu vznikne na Těšnově první pražské depo.  Od listopadu začnou elektrická kola zásobovat Prahu. 

Trojská lávka prošla zatěžkávací zkouškou, otevřena bude do konce října. Měsíce poté, co to bylo slibováno. 

Nové singletracky v Zdobnici v Orlických horách v délce 11 km. Nechybí servisní stanice a dobíjení elektrokol. 

Bolt se zavazuje k uhlíkově negativnímu provozu elektrických koloběžek do konce roku 2020. Takže i v Česku kde koloběžky od Boltu najdete v Olomouci a Boskovicích. 

Svět_________

Bird má novou elektrickou koloběžku za 599 USD. Bird Air má dojezd 25 km a maximální rychlost 25 km/h. Má vlastní Bluetooth konektivitu a může být aktualizovaná přes Bird appku. 

Amazon přestal prodávat „Prime Bike“ od Echelonu je tak trochu zvláštní příběh o zpackané komunikaci Echolenu, který nový produkt vydával za partnerství. Ale možná je za tím mnohem víc.

V Utrechtu budou cyklocesty rozšiřovat z pěti na sedm metrů. 

Cowboy zdarma doplní ke svým kolům detekci havárie. Pokud v aplikaci do minuty nepotvrdíte že jste v pořádku kolo vyrozumí dva vybrané kontakty.  

Organizace spojených národů vidí jízdní kola jako způsob „zelené obnovy“ po COVID-19. Hlavním tahouny tohoto směru jsou členové z Evropy. 

Vítěz Tour de France Greg LeMond vyrábí povedená karbonová elektrokola – LeMond Daily a LeMond Dutch.

Uber se chce zbavit části 6.3 miliardy velkého podílu v čínském Didi. 

Open-source standard baterií pro elektrokola a elektrické koloběžky zní jako dost dobrý nápad

Gogoro se v příštím roce chystá na evropský trh s modelem elektrokola Eeyo 1.

 

Čtení odjinud_________

Tento týden na Kolotipy.cz_________

Páteční koktejl vychází každý pátek. Obsahuje krátké zprávičky a informace, které se nestaly plnými články a nenajdete je tedy v zdejších novinkách ani v sekci věnované mikromobilitě. Bude si ho brzy možné objednat do vaší poštovní schránky, prozatím jede ve zkušebním článkovém provozu. Pokud máte sami něco zajímavého a chcete aby se to v Pátečním koktejlu objevilo, dejte vědět redakci na redakce@kolotipy.cz (zveřejnění není zaručeno).

 

Další aktuální články