Přeskočit na obsah

Zeptali jsme se: Boltu na cenu nové služby sdíleních elektrokol

Proč má Bolt v Česku na kola výrazně vyšší ceny než jinde v Evropě? Vlastně 4-5 krát vyšší. A jak to obstojí proti ceně Nextbike?

Rádi bychom se důrazně ohradili proti tvrzení, že ceny kol a koloběžek Boltu v ČR jsou v porovnání s ostatními evropskými státy výrazně dražší. Ceny jsou v jiných státech podobné nebo vyšší. ČR se tak z pohledu Boltu řadí mezi cenově nejpřívětivější.

Cena za jízdu na elektrickém kole od Boltu v Praze je pouze lehce vyšší v porovnání s cenou, kterou jezdci platí za jízdu na naší sdílené elektrické koloběžce Bolt v jiných českých a moravských městech (cenový rozdíl za minutu jízdy je 1 Kč a je daný vyšší cenou kola v porovnání s koloběžkou). Současně je nutné upozornit na to, že využívání elektrických kol od Boltu je v porovnání s konkurenčními službami, které v Praze nabízejí elektrické koloběžky, cenově výrazně levnější.

TIP: Bolt do Prahy přivezl 600 sdílených elektrických kol (TZ)

Dále jsme přesvědčeni, že porovnávat cenu za využívání sdílených elektrických kol od Boltu s těmi klasickými (mechanickými) od našich konkurentů, není šťastné, protože pořizovací cena obou druhů kol je diametrálně odlišná. Cenu za využívání naší služby nelze porovnávat s tou od konkurentů ani z toho důvodu, že tyto firmy mají uzavřené dlouhodobé partnerské smlouvy s externími subjekty, díky kterým jsou schopny nabídnout nižší ceny za jízdu. Dlouhodobou vizí společnosti Bolt ve všech oblastech jejího působení (přeprava auty, sdílená elektrická kola, koloběžky, dovoz jídla) je nabídnout svým uživatelům takové řešení, které bude nejspolehlivější, nejdostupnější a současně také nejbezpečnější.

Odpovídal Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední a východní Evropu