Přeskočit na obsah

Pivní kola se do Karlína definitivně nevrátí (TZ)

Praha 8 udělala definitivní tečku za beer biky. Od konce ledna mají tato pivní kola zakázaný vjezd do odvolání. Hromadně šlapající turisty do pedálů za zpěvu a popíjení alkoholu už v Karlíně neuvidíte.

Beer biky neboli pivní kola byla trnem v oku nejen řidičů, ale i ostatních obyvatel zejména centra Prahy. S tímto nešvarem se potýkala i radnice Prahy 8. Zvlášť poté, co se tato atrakce, převážně oblíbená zahraničními turisty, přesunula do Karlína.

„V březnu loňského roku začala platit zóna zákazu vjezdu do centra těchto pivních vozítek a tato pivní vozítka se přesunula ve velice krátké době do Karlína. Tam samozřejmě způsobovala problémy, jako je hluk, brždění dopravy a další věci, které souvisejí s tím, že lidé požívají alkoholické nápoje a na konečných stanovištích dělali nepokoje,“ řekl Tomáš Slabihoudek, radní MČ Praha 8.

Na základě velkého počtu stížností místních obyvatel okamžitě zareagovala radnice Prahy 8, která nainstalovala značky zakazující vjezd kol širších 1,2 metrů.

„My jsme měli veliký ohlas na to negativní a proto jsme požádali Silniční správní úřad, aby stanovil zákaz vjezdu i do Karlína. Ten začal platit v březnu 2020 a platil až do konce roku,“ řekl Tomáš Slabihoudek.

V novém roce se už vedení městské části podařilo vyjednat zákaz vjezdu těchto vozítek natrvalo.

„Silniční správní úřad vyhodnotil, jak to fungovalo, posoudil, že to fungovalo dobře a proto prodloužil tento zákaz na neurčito. Zákaz vjezdu tam bude navždy. Už se nám nemůže stát, že by se tato pivní vozítka vrátila zpět do Karlína,“ řekl Tomáš Slabihoudek.

Podle radnice Prahy 8 je v současné době zákaz vjezdu beer biků na území Karlína dostačující. V případě, že by pivní kola jezdila mimo tuto čtvrť, je připravena zákaz rozšířit i na další lokality.