Páteční koktejl (26. března): Jaro. Jo! Druhé cyklodepo v Praze.

Tento týden méně světových věc, ale více domácích věcí. A to je fajn, protože Páteční koktejl by rád byl víc „domácí“ a ty zahraniční věci měl hlavně jako fajn bonus. Problém s domácím věcmi je, že jich je buď málo nebo je těžké se dopátrat. 

Chcete odebírat Páteční koktejl e-mailem? přihlásit k odběru se můžete na kolotipycz.substack.com 

▶ Česko & Slovensko

Bojujeme proti bílým dodávkám, říká zakladatel českého výrobce nákladních kol Cargio v rozhovoru na Městem na kole. Cargio je ostravský startup.

Nový web pro plánování cyklo cestování v Česku najdete na www.czechiabybike.com. V angličtině, němčině i češtině.  Pokud někdo přijdete na to jak to vlastně používat, tak dejte vědět.  A proč to je duplicitní se Stezky.cz je taky otázka. 

V minulém Pátečním koktejlu byl odkaz na historický vývoj cyklo infrastruktury v Kodaní. A tady máte Prahu. Jako fajn, ale co kdyby to fakt začalo konečně navazovat? 

Dobré zprávy: Cyklodepo se v Praze osvědčilo. Na Florenci bude nastálo a vznikne nové u Anděla

Špatné zprávy: Cyklohráček a další turistické vlaky kolem Prahy kvůli okresním uzávěrám nevyjedou. Aneb udělejme maximum pro to aby se národ co nejméně hýbal, co nejvíce tloustnul a stálo to životy i peníze. 

A když už bude/je ten pátek, tak #ff pro @MinistryofWalk

To zní jako dost dobrý plán: Hejtmani i města chtějí v Národním plánu obnovy peníze na cyklostezky

Ebike Partners, v březnu otevřený obchod v Příbrami (a e-shop) má vlastní pivo

Ondřej Moravec že jako elektrokolo ještě ne? To je dost škoda Ondřeji. 

Rohanský park, Rokytku a Troju spojí promenáda

Nový Jičín a okolí má nově sdílené koloběžky od Revoltu.

V Ostravě si to na kole prostě užijete. Ale ono to i v jiných městech není o moc lepší. 

 

Svět 

Lime půjčuje koloběžky bez nutnosti aplikace a zdarma. Snaží se nalákat nové uživatele.  A další novinka – iOS 14 App Clips

Něco mezi skateboardem a kolem? No budiž. Prostě další přírůstek do originálních výmyslů. Gauswheel 

Pořídili byste si takto koncipované „blatníky? Domovem na www.bicyclequickguard.com 

Novinka od Porsche. Porsche eBike

Strava chystá redesign pro aplikaci. 

Hezké a užitečné. Po investicích miliard do „úspory času při cestování“ se úspora nekoná. Jen se jezdí šestkrát dál než původně.  Jeden nepříznivý dopad, samozřejmě. Vybudovaná závislost na autech.

Čtení odjinud

▶ Tento týden na Kolotipy.cz

Další cyklo newslettery

V České a zahraniční cyklo newslettery. Přehled pro ty, co rádi věci e-mailem najdete další tipy na „cyklo“ newslettery. 

Pár drobností na závěr

Páteční koktejl vychází každý pátek. Obsahuje krátké zprávičky a informace, které se nestaly plnými články a nenajdete je tedy v zdejších novinkách ani v sekci věnované mikromobilitě.

Skoro vše co v pátečním koktejlu najdete se objeví na sociálních sítích (Twitteru @kolotipy a Facebooku @kolotipy) pokud byste snad chtěli mít všechno dřív.  Tak se nebojte zasledovat. A  pomůže když o pátečním koktejlu dáte vědět i dalším lidem. 

Přihlášení k odběru na kolotipycz.substack.com 

Pokud máte sami něco zajímavého a chcete aby se to v Pátečním koktejlu objevilo, dejte vědět redakci na redakce@kolotipy.cz (zveřejnění není zaručeno).

 

Další aktuální články