Přeskočit na obsah

Část Prahy je uzavřena: pro snadnou přepravu využijte sdílená kola Rekola – díky Urban Monkey zdarma (TZ)

Praha 10. srpna 2021 – Česká služba sdílených kol Rekola a nová značka RAW džusů, smoothies a shotů Urban Monkey spojily síly a zdarma poskytují Pražanům náhradní dopravu na kolech v rámci výluky mezi Výtoní a Podolskou vodárnou. Během třítýdenní výluky autoři projektu očekávají až 20 tisíc výpůjček kol. 

Dne 7. srpna se na tři týdny uzavřel Vyšehradský tunel. Přestože se Praha snaží výpadek kompenzovat, můžete v těchto místech využít alternativních způsobů dopravy, třeba sdílená kola Rekola. „ Uzavírka Vyšehradského tunelu bude komplikací pro ty, kteří cestují mezi centrem a jižní části města. Jsme proto rádi, že ve spolupráci s progresivní značkou Urban Monkey můžeme při výluce poskytnout zdarma služby Rekola pro cestující na daném úseku. Věříme, že sdílená kola nejsou MHD konkurencí, ale naopak skvělým doplňkem. Potvrdil to již první den, kdy si Pražané urychlili cestu tunelem využitím služby Rekola téměř tisíckrát,“ říká Jan Střecha, marketingové řídítko společnosti Rekola. 

Hlavním partnerem projektu je značka Urban Monkey, výrobce zdravých nápojů. Posláním značky je dlouhodobě podporovat aktivity, které mají pozitivní dopad na zlepšení kvality života ve městech, mezi které patří i udržitelná mobilita. Tyto aktivity podporuje finančním příspěvkem ve výši 1 Kč z každé prodané lahve.

„Ve spolupráci s projektem Rekola chce Urban Monkey ještě více lidi povzbudit v tom, aby si vybrali jízdní kolo jako způsob  cestování po městě. Touto spoluprací se zároveň snažíme o motivaci k aktivnímu způsobu života, jelikož většina z nás měla v posledním roce a půl omezený způsob života. Takto máme příležitost udělat něco pro své zdraví, podívat se na Prahu z jiné perspektivy a nastartovat svou cestu do práce trochu jinak,“ uvádí Lenka Fraňková, brand manažerka značky Urban Monkey, jež nově spadá do portfolia společnosti Unilever. 

Celý proces zapůjčení kola je velmi jednoduchý. Stačí mít nainstalovanou aplikaci Rekola, kterou je možné si stáhnout zdarma z AppStore nebo Google Play. Po rychlé registraci si cestující načte QR kód, který se nachází uvnitř košíku, a zámek se sám odemkne. Pro vrácení poté stačí zacvaknout zpátky zámek páčkou a kolo v aplikaci vrátit. Výpůjčka kola mezi stojany na Náplavce a u Podolské vodárny je bezplatná po dobu 30 minut.

O značce Urban Monkey

Urban Monkey oslavuje optimisty, idealisty, tvůrce – ty šílené a odvážné, kteří věří, že mohou změnit svět a jednají podle toho. Značka věří, že firmy si mohou vést dobře a zároveň  dělat svět lepším. Věří, že to může být zábavná cesta, bez ohledu na to, jak vážné a velké poslání s sebou nese. To je misí progresivní značky Urban Monkey – značky nápojů, které budete chtít pít každý den: chutné, osvěžující a RAW – se vším, co pro nás Matka Příroda zamýšlela. A navíc z každé prodané laahve Urban Monkey podporuje lokální nápady a projekty, které mění naše komunity k lepšímu.

Více najdete zde: https://www.urbanmonkey.cz/ 

O projektu Rekola

Společnost Rekola vznikla jako volnočasová aktivita několika nadšenců, kteří chtěli naučit lidi v Čechách vnímat kolo jako běžný dopravní prostředek. Repasovali stará kola a aby se nekradly, přemalovávali je na růžovo. Od roku 2013 se Rekola rozrostla i za hranice České Republiky a nyní provozuje přes 2 tisíce sdílených kol.