Přeskočit na obsah

Skryté zkratky mezi osadou Slatiny a Jahodnicí/Dolními Počernicemi

Sobotní zkoumání vede už k celkem čtvrtému textu, který se týká prozkoumání oblasti mezi osadou Slatiny a Jahodnicí a Dolními Počernicemi. A dvou objevených „zkratek“. 

Dlouhou dobu jsem si myslel, že to není průjezdné/průchozí (hlavně pro Štěrboholskou spojku co to půlí), ale není tomu tak. Byť, to je nutné dodat, s městským kolem nebo čistou silničkou to nebude až tak ono – hlína, štěrk, kamení, no prostě polní terény. 

Štěrboholská spojka je totiž na dvou místech překročitelná – je tam můstek kousek od pumpy. A na východ od něj je ještě podjezd.  V části od Slatin k nim vedou v zásadě jen dvě cesty. V části severní je tam ale cest víc, včetně jakéhosi „skoro parku“ s lavičkami. 

A můžete buď vyjet do novostaveb u  ulice Národních hrdinů nebo o kus východnější k pumpě na Českobrodské. Místo s provozem, takže pokud nechcete pokračovat s auty, tak se vydejte podjezdem pod železniční tratí podle Počernického rybníka (mimochodem nedaleko je tamní nudistická „pláž“). 

K vidění v záznamu na Stravě. Projížděl jsem to tam trochu víc, takže je tam vidět cesta podjezdem a pak cesta k můstku před okruh (projedete vzadu za pumpou, dá se jít i do prostoru pumpy, byť je to tam tedy spíš přírodní záchod kamioňáků).

Pokud byste tyhle dvě „zkratky“ nechtěli, tak pohodová cesta je pokračovat k retenční nádrži Slatina a vydat se podél Hostavického rybníka.  Okruh podjedete. 

Dodatek v Sobotní zkoumání: Dolní Počernice, Dubeč, Pitkovice, Křeslice, Petrovice. Mapičky, fotky a jedno video