Přeskočit na obsah

Nedělní kolečko: Nový park v Satalicích. Dehtáry, Zeleneč, Šestajovice a tak

Po včerejším objevování se mi nic moc objevovat nechtělo, ale nějaké drobnosti se přece jen v nedělním okruhu najdou. Každopádně je to ale můj oblíbený okruh zahrnující i „líznutí“ Klánovic. 

V Satalicích je kousek od nádraží můstek přes koleje. Roky byla vedle doslova džungle, kterou někdy loni, nebo možná předloni začali čistit.

Naštěstí tam nezačali stavět – je z toho park a můžete ho využít i pro jinou cestu než běžnou (k Bažantnici). 

Na druhé straně koleji se to také proměnilo – jsou tam docela zajímavě udělaná dřevěná sedátka. Ale o tom možná někdy jindy. 

Dorazíte-li někdy do Satalic tak prima cesta je skrz Bažantnici směrem na sever – najdete tam Vinořský park.  Nedělní cesta ale vedla jinam – Radonice, Dehtáry, svémyslice, Zeleneč a pak přes starou Poděbradskou a pod dálnici do Šestajovic – tamní část nemám moc rád, je po silnici. 

Naštěstí v Šestajovicích se ze silnice dá odbočit  vzít to mezi domečky na zkratku ze Šestajovic do Klánovic (pěšinka mezi loukou a polem). 

Pak máte na výběr se vydat k Hummer tvrzi (a mostu nad dálnicí) nebo se projet skrz Klánovický les – širší lesní cesta co při dešti bývá dost blátivá. 

Cestou v lese po pravé straně (při jízdě směrem do Prahy) potkáte zbořeninu domu – ještě předloni tam bydleli bezdomovci, ale teď vypadá opuštěně. 

Na konci si můžete vybrat jet vlevo po panelovce do Xaverova nebo to střihnout na sever přes louky a lesíky (letos je tam extrémně vysoká tráva, ale projet to jde v pohodě) pokud chcete do Horních Počernic. 

No a nakonec jsem vlastně zkoumal jednu část v Horních Počernicích, kde mi chybí zmapování některých ulic 🙂

Před Xaverovským rybníkem (na pražské straně) se totiž dá jet nahoru na sever a najdeme tam víc průjezdných cest a občas u ulic. ale na to už se ideálně mrkněte přímo na mapě na aktivitě na Stravě.