Přeskočit na obsah

Amazon jde vstříc elektromobilitě a pro své zaměstnance zřídil bezplatné dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola (TZ)

Praha/Dobrovíz (16. srpna) – S narůstajícím trendem elektromobility se společnost Amazon rozhodla zřídit dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola, které budou mít zaměstnanci distribučního centra v Dobrovízi zdarma k dispozici. Společně s dlouhodobou podporou svozové dopravy, jde o další iniciativu směrem k zaměstnancům, která přispívá ke snižování uhlíkových emisí spojených s provozem budovy. Nabíjecí stanice na elektrokola Amazonu dodává Powerbox.one, systém pro elektroauta slovenská firma AgeVolt. 

Doprava je sektorem, který má významný vliv na kvalitu životního prostředí a snížení ekologické stopy, což je jedním z našich nejdůležitějších cílů,“ říká Arpád Menyhart, který se v distribučním centru Amazonu stará o inovativní a udržitelné projekty. „Více než 90 procent našich zaměstnanců využívá bezplatnou svozovou dopravu do práce a zpět a věříme, že možnost bezplatně využít nabíjecí stanice v areálu distribučního centra příznivci elektrických dopravních prostředků ocení.“

Pro nabíjení elektromobilů společnost Amazon využívá slovenský nabíjecí systém AgeVolt 2x 22 Kw, který dokáže optimalizovat nabíjení podle aktuální obsazenosti budovy. Nabíjecí stanice Powerbox.one, jenž nabije zhruba 92 % všech typů elektrokol na českém trhu, obsahuje 8 kusů nejčastěji využívaných nabíjecích kabelů pro elektrokola. Jedná se o univerzální standardizované řešení pro nabíjení elektrokol mimo domov bez nutnosti transportu vlastní nabíječky.

Společnost Amazon dlouhodobě pracuje na snižování své uhlíkové stopy a jedním z mnoha příkladů je i samotné distribuční centrum v Dobrovízi u Prahy, které je u nás jednou z nejekologičtějších průmyslových budov postavených za poslední desetiletí. V rámci centra jsou nově vyhrazená také parkovací místa pro sdílené automobily nebo přístřešky pro jízdní kola.

O společnosti:

  • Amazon je leaderem v oblasti technologií a inovací. Provozuje největší e-commerce platformu, která umožňuje podnikatelům prodávat své zboží do celého světa. 
  • Amazon se řídí čtyřmi hlavními principy: zaměřuje se více na zákazníka než na konkurenci, touží po neustálém zlepšování, zabývá se inovací provozu a přemýšlí v dlouhodobém horizontu. Amazon usiluje o to být nejvíce prozákaznickou společností, nejlepším zaměstnavatelem a nejbezpečnějším pracovištěm na světě.
  • Amazon je průkopníkem v projektech a službách, jako jsou hodnocení zákazníků, nákup na jedno kliknutí, osobní doporučení, Prime účet, Fulfillment by Amazon, Amazon Web Services, Kindle Direct Publishing, elektronické čtečky Kindle, vzdělávací program Career Choice, tablety Fire tablets, Fire TV, Amazon Echo, Alexa, technologie Just Walk Out, Amazon Studios nebo The Climate Pledge.
  • Projektem Kindlotéka podporuje Amazon zájem o čtení knih napříč generacemi. Tištěné knihy i elektronické čtečky Kindle umisťuje do škol, dětských domovů i veřejných knihoven. 
  • Společnost Amazon zaměstnává v České republice okolo 4000 zaměstnanců na plný úvazek. Celkové investice na území Česka již překročily 1 miliardu Eur.

Novinky ze světa Amazonu najdete na press portálu a nezapomeňte nás sledovat také na Twitteru.