Přeskočit na obsah

Tipy kam vyrazit na kole. Kolovýlety co se mohou hodit i bez kola.

Nevíte kam vyrazit na kole? Tady najdete nějaké inspirace, ale předem je potřeba upozornit, že se budou odehrávat převážně v Praze a okolí. Nikam dál se totiž autor těchto tipů nepouští a další lidé co by psali kolotipy (zadarmo a rádi) odjinud se asi těžko najdou.  Tak se nezlobte, že to bude poněkud místně omezené.

Tahle stránka s tipy na výlet na kole bude navíc asi růst poměrně pomalu, velmi pravděpodobně tak jeden tip týdně.  Pokud chcete trochu zkoumat jak se jezdí po okolí Prahy (převážně sever, východ nebo po toku Vltavy), tak zkuste profil na Stravě kam od roku 2017 všechny cesty míří.  Je jich tam (na začátku června) přes stovku (4  051 najezděných kilometrů).

TIP: Jaké mapy na Internetu či v mobilu jsou specializované pro cyklisty? Tipy na cyklomapy

Tipy na výlet

Modřanská rokle v Praze je kouzelné místo pěšky, na koloběžce, na kole. S dětmi i bez. Užijete si asfalt a naučnou stezku i cestu lesem.

Cyklostezku podél Labe si nenechte rozhodně ujít. Třeba tam kde je Soutok Labe s Jizerou. Lázně Toušeň a Brandýs nad Labem

25. květen, výročí Operace Anthropoid je sice jenom jednou v roce, ale na místa popsaná v tomto tipu se můžete vypravit kdykoliv. Jde o památníky na parašutisty, kteří spáchali atentát na Heydricha. Jeden najdete v Praze, druhý pár kilometrů na východ.

Klánovice a okolní lesy jsou skvělé místo plné lesních cest, ale místy i klidných asfaltových ulic a silnic. Samotné Klánovice jsou nádherné místo plné překrásných vilek s rozsáhlými zahradami. Začátek vlastně u Černého mostu a konec u Úval.

Zahraniční tipy

10 great long-distance cycle routes in Europe: readers’ tips ukazuje, že vyrazit po Evropě na kole je dost dobrý nápad.